Háčkované šaty pro Barbie Mořská panna

Moje dcerka si už 2 roky přála Barbie Mořskou pannu, a letos jí konečně ježíšek vysněný dárek donesl. Začala panenku oblékat a zjistila, že šaty, které má pro jiné Barbie nejsou to pravé. Hned si pro mě vymyslela úkol a poprosila mě, abych panence něco vymyslela. A tady je výsledek. (Kromě fotky, jsem se pokusila vyhotovit i návod s nákresem.)

POSTUP:

1) Uháčkujeme 26 ŘO. Do každého oka uháčkujeme 26 KS. Cca 14. a 15. řad. Tím nám vznikne obdélník, který v poslední řadě sháčkujeme do kruhu. Následně pokračujeme v sukni.

2) V 16 řadě - háčkujeme 2x nahozeným DS. Vzorem - 2x nahozený 1DS do jednoho oka, 2x nahozený 1DS do jednoho oka,    2x 2DS do jednoho oka, stále opakujeme až na konec řady. Následně 2 řady háčkujeme bez přidání ok. V třetí řadě opět přidáváme dle vzoru. Pokračujeme až do požadované délky sukně.

3) Zakončíme vzorem: 1 DS, 2x nahozený 1DS, 1 DS do jednoho oka, 1 PO do dalšího oka - pokračujeme ve vzoru až na konec řady. Zakončíme a přišijeme suchý zip k horní části šatů. A ozdobíme.