Příměstský tábor 2013

Během prázdnin jsem pomáhala kamarádce s příměstským táborem pro děti ve věku od 5 - 8 let. Byl pojat v duchu "CESTA KOLEM SVĚTA".

Navštívily jsem Evropu, Austrálii, Ameriku, Afriku a Asii. Protože měl tábor velký úspěch a pěkně jsme si ho užily, byla by škoda nepodělit se s Vámi o některé své nápada z oblasti tvoření.

AMERIKA

Indiánská trika a čelenky:

K tvorbě obrázků na trika jsme použily fixy (kontury) a voskovky na textil. Jen jsme musely do trik vložit noviny, aby se barvy nepropsaly na druhou stranu. Následně je nutné trika zažehlit. (Přes rubovou stranu. Nebo obrázek zažehlit přes pečící papír. Já dávám přednost druhému způsobu zažehlení).

Čelenka byla velmi jednoduchá. Stačil proužek čtvrtky, pastelky, kloboukové gumy, vlastnoručně vyrobené pírko z trvdého barevného papíru (viz. foto).

AFRIKA

Tamburína:

Přichystala jsem si doma kousky dřeva. Nasbírala víčka od piva. Do víček jsem udělala díru hřebíkem, ostré hrany ostranila a vystříhala plast z díry. Děti si pouze dřívko vymalovaly. Přitloukly víčka od piva a následně přilepily barevné skleněné kamínky (viz. foto).

AUSTRÁLIE

Delfín:

Ušila jsem doma korpus delfína. (Střih přikládám). Děti si delfína vycpaly, zašily břicho a domalovaly obličej fixou na textil. Pak už si jen vyhotovily záchranný kruh (viz.foto)

ASIE

Vějíř:

Na tvrdý barevný papír děti namalovaly různé ornamenty. K hornímu okraji přilepily krajku. Nechaly zaschnout. Složily harmoniku. Ke spodní části přilepily barevnou stužku (viz. foto).